Historia

Przemysłowe komponenty gumowe od 60 lat

Słupska GUMA POMORSKA – jesteśmy producentem mieszanki gumowej, wyrobów gumowych i gumowo-metalowych oraz poliuretanowych.

Powstała w kwietniu 1955 roku firma, początkowo zajmowała się naprawą dętek i produkcją, w niewielkiej skali, uszczelek i innych technicznych wyrobów z gumy. Z czasem do podstawowej produkcji dołączyły koła do wózków podnośnikowych i opony pełnogumowe. W rozwój Słupskich Zakładów Wyrobów Gumowych wpisała się również produkcja tkanin powlekanych lateksami kauczuków naturalnych i syntetycznych. Rok 1986 to kolejny i tym razem przełomowy okres dla firmy, w którym wybudowaliśmy nowoczesny zakład w Głobinie koło Słupska (3 km). Zakupiliśmy nowe prasy, wytłaczarki i linię do bieżnikowania opon. Rozpoczęliśmy produkcję na eksport do Niemiec w kooperacji z firmami Bernard Blacha Altgummihandel i BerendtHammerling. Trzy lata później uruchomiliśmy produkcję wyrobów – części gumowych i gumowo-metalowych do kręgielni (bowling alleys), które eksportujemy bezpośrednio do Stanów Zjednoczonych. W 1992 roku sprawdzamy się jako producent elementów obuwia. Początkowo były to wierzchniki do obcasów dla francuskiej firmy Caoutchouc Plus, a następnie wdrożone do produkcji podeszwy olejoodporne dla funkcjonujących na rynku producentów obuwia roboczego. Konsekwencją nowego kierunku działania było rozpoczęcie współpracy z niemiecką firmą Zuschke&Noack.

Dzisiaj – jesteśmy największym producentem technicznych wyrobów gumowych i gumowo-metalowych na Pomorzu Środkowym. Posiadamy prasy o wymiarach półek 2000 x 1000, 1600 x 800, 1300 x 800, 800 x 800, 600 x 600 i 400 x 400 oraz wiele innych urządzeń stanowiących niezbędne wyposażenie zakładu: wytłaczarki, walcarki, kalandry i mikser do produkcji mieszanek gumowych. Możemy zatem produkować praktycznie wszystkie rodzaje gum o parametrach technicznych wymaganych przez klientów z wykorzystaniem naturalnych i syntetycznych kauczuków, w tym między innymi: SBR, NBR, EPDM, NR, FPM, IR, BR, CR.

Jesteśmy największym producentem na Pomorzu

Posiadamy  prasy i formy pozwalają nam na produkcję wyrobów gumowych do maksymalnych wymiarów 2000 x 1000 x 650 mm. W naszym posiadaniu funkcjonuje ponad 1000 różnego rodzaju form wulkanizacyjnych, co pozwala zaoferować klientom wiele wyrobów bez konieczności wdrażania nowej produkcji. Do podstawowych produktów, które schodzą z naszych linii produkcyjnych, należą techniczne wyroby z gumy i gumowo-metalowe:

  • amortyzatory/odboje gumowe, wibroizolatory,
  • komponenty hydrauliki siłowej,
  • podeszwy gumowe,
  • części gumowe do przyczep,
  • uszczelnienia o średnicy do 39”,
  • kompletne koła do wózków podnośnikowych,
  • opony pełnogumowe,
  • części gumowe i gumowo-metalowe na zamówienie,
  • ponadto wyroby poliuretanowe, również w połączeniu z metalem.

Możliwość szerokiego wykorzystania posiadanego parku maszynowego do innego rodzaju produkcji sprawia, że jesteśmy obecni praktycznie w każdej gałęzi przemysłu.

Wdrożenie nowoczesnych procesów technologicznych, stosowanie najlepszych komponentów, własne unikalne receptury oraz kompleksowa optymalizacja produkcji przyczynia się do postrzegania nas, producenta wyrobów gumowych, jako wiarygodnego i rzetelnego dostawcy najwyższej jakości produktów. 
 

Kontakt

Słupskie Zakłady Wyrobów Gumowych

„Guma Pomorska” Spółdzielnia Pracy w Słupsku 

Głobino, ul. Główna 4a 

76-200 Słupsk, POLSKA

NIP: 839-00-07-993

Godziny pracy:
poniedziałek – piątek: 7.00 – 15.00

SEKRETARIAT:
biuro@guma-pomorska.pl
TEL. +48 59 842 15 80
Fax. +48 59 848 25 34
 

DZIAŁ SPRZEDAŻY:
Damian Kwieciński
Kierownik Działu Sprzedaży i Marketingu
Tel. +48 59 848 25 24
d.kwiecinski@guma-pomorska.pl

Adrian Machola
Konsultant Techniczny
Tel. +48 59 848 25 32
a.machola@guma-pomorska.pl

Marzena Koseńczuk
Konsultant Techniczny
Tel. +48 59 848 25 28
dh@guma-pomorska.pl